شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

رئیس انجمن خیرین مسکن ساز گلستان گفت: براساس تفاهم نامه پنج جانبه، خانواده های دارای دو معلول و بیشتر در استان به همت خیرین مسکن ساز صاحب خانه می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین به نقل از شبستان؛ محمدباقر عسکری، رئیس انجمن خیرین مسکن ساز گلستان، امروز (7 آبان) در جمع خبرنگاران گفت: طبق تفاهم نامه پنج جانبه بین بنیاد مستضعفان، بهزیستی، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی و انجمن خیرین خانواده های دارای دو معلول و بیشتر صاحب خانه می شوند.

وی افزود: در قالب این تفاهم نامه در حال حاضر 93 پروژه در سطح شهرهای استان در دست اجرا قرار دارد. برهمین اساس 63 واحد خریداری شد، 7 واحد در حال احداث بوده، 8 واحد هم  در مرحله صدور زمین از سوی اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد. علاوه براین 15 واحد نیز زمین برای ساخت در اختیار داریم اما به دلیل اینکه در شهرهای بالای 25 هزار نفر واقع شده اند فعلا نمی توانند از تسهیلات استفاده کنند برای همین امکان ساخت در شرایط فعلی وجود ندارد.

عسکری یادآور شد: در سال های 86 تا پیش از آغاز اجرای این تفاهم نامه، خیرین مسکن ساز استان 140 واحد مسکونی در قالب 3 پروژه در شهرهای گرگان، سرخنکلاته و مینودشت احداث کرده بودند.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه  اعلام شده که  بیش از 11 هزار خانوار دارای دو معلول و بیشتر در سطح کشور فاقد مسکن هستند که در فاز نخست آن در استان گلستان 93 واحد آغاز شده است.

رئیس انجمن خیرین مسکن ساز استان گفت: در استان هنوز اداره کل بهزیستی آمار دقیقی را در این باره اعلام نکرده است با اینحال در صورتی که این تفاهم نامه به قوت خود باقی باشد، در فازهای بعدی برای این خانواده ها واحد مسکونی احداث خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید