شبکه اطلاع رسانی کاسب امین

نظرسنجی

به عملکرد مدیران جهاد کشاورزی گلستان چه نمره ای می دهید؟

عالی - 25%
خوب - 0%
متوسط - 0%
ضعیف - 75%
هیچکدام - 0%

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان این مطلب که از پنجم آذر گرگان صرفاً به عنوان یک مراسم ترحیم قلمداد می شود افزود: ما در دنیا شاهد انقلاب های فراوانی بوده ایم، ولی تنها انقلابی که امروزه در مقابل بدترین حجمه ها ایستادگی کرد انقلاب اسلامی بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ حجة الاسلام احمد رضا احمدی در میزگرد تخصصی واکاوی ابعاد قیام 5 آذر مردم گرگان و دشت به بیان نقش عنصر معنوی در این حماسه خونین پرداخت و با تشکر و قدردانی از عوامل تشکیل دهنده این میزگرد اظهار کرد: قیام پنج آذر قیام فاخر حضرت امام ره بوده است. عنوان فاخر بودن یک عنصر سیاسی و یک عنصر مذهبی دارد.

حجة الاسلام احمدی افزود: واقعه ای که در گرگان رخ داد و باعث شهادت 14 تن از عزیزانمان شد هیچ گاه نباید فراموش شود زیرا در غیر این صورت می توانیم بگوییم انقلاب اسلامی به بن بست رسیده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلستان، پیوست و ارتباط این قیام، قیام 15 خرداد بوده است، تصریح کرد: روح این انقلاب ها را می توان در قیام عاشورا دید، وجه تشابه به مانند قیام 15 خرداد ورامین، امروزه از پنجم آذر گرگان صرفاً به عنوان یک مراسم ترحیم قلمداد می شود. این بس جای تاسف دارد.

وی اولین عنصر عظمت و بزرگی این قیام را مردمی بودن آن دانست و خاطر نشان کرد: در این قیام هیچ دستگاه دولتی مردم را هدایت و باعث قیام آنان نشد بلکه تنها نیروی درونی مردم بود که توانست جلوی فتنه گران ایستادگی کند.

حجة الاسلام احمدی با اشاره به این که دین دومین عنصری بود که به این قیام عظمت داد، افزود: ما در دنیا شاهد انقلاب های فراوانی بوده ایم، ولی تنها انقلابی که امروزه در مقابل بدترین حجمه ها ایستادگی کرد انقلاب اسلامی بوده است.

این مقام مسئول، رهبری را عنصر سوم عامل موفقیت این قیام دانست و افزود: مردم ما در آن زمان روحانیت و افکار روحانیت را همیشه دنبال می کردند و در حد جان از امام و رهبری تبعیت می کردند و انسانها فاخر و از خود گذشته این واقعه را تشکیل دادند و پیروز میدان شدند.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید