رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این مطلب که ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب به نفع جامعه است، گفت: واحدهای فاقد پروانه کسب، مانند قارچ در سطح جامعه می رویند و افزایش تعداد این واحدها به نفع جامعه نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "حسینقلی قوانلو" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان در نهمین جلسه کمیسیون نظارت مرکز استان که در محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان برگزار گردید، گفت: واحدهای فاقد پروانه کسب مانند قارچ در سطح جامعه می رویند و افزایش تعداد این واحدها به نفع جامعه نیست.

وی افزود: این واحدها چون پروانه کسب که در واقع شناسنامه واحد صنفی است را ندارند، هرتخلفی هم کنند قابل رصد نیستند، ضمن این که بدلیل عدم ثبت آنها در سامانه های صنفی مالیات نیز پرداخت نمی کنند و این به نفع کل جامعه نیست.

"قوانلو" تصریح کرد: متاسفانه طی چند سال اخیر مشاهده شده که تعدادی از افراد سودجو در آستانه عید سعید نوروز و در چند ماه پایانی سال اقدام به ایجاد واحد صنفی فاقد پروانه کسب نموده و پس از اتمام زمانی که بهترین زمان فروش برای واحدهای صنفی است، واحد خود را جمع می نمایند که لازم است جلوی ایجاد چنین واحدهایی گرفته شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان ضمن اشاره به ضعف برخی از اتحادیه ها در بحث ساماندهی فاقدین پروانه کسب، گفت: قطعا با اتحادیه هایی که در حوزه ساماندهی فاقدین پروانه کسب ضعیف عمل می کنند، برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg