رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان با بیان این مطلب که رشد اقتصادی کشور در 6 ماهه نخست 4/7در صد بوده است افزود: این موضوع نشاندهنده این است که کشور در مسیر رونق قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی کاسب امین از گرگان؛ "حسینقلی قوانلو" رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در جلسه هماهنگی روسای ادارات صنعت، معدن وتجارت و اتاق های اصناف شهرستانهای استان گلستان درمحل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان برگزار گردید، گفت: آمارها نشاندهنده رشد اقتصادی 4/7 درصدی کشور در 6 ماه نخست سالجاری بوده ،که نوید بخش رشد و توسعه بده و کشور درمسیر رونق قرار گرفته است و همه باید دست به دست هم دهیم تا این رونق درکشور محقق می گردد.

وی افزود: بانک جهانی و صندوق بین المللی پول رشد بالای 6 درصد اقتصاد ایران را برای سال2017 پیش بینی نموده اند که نوید خوبی برای بازار ماست، زیرا تاثیر این رشد کم کم به بازار هم منتقل می شود.

"قوانلو" تصریح کرد: اگر رشد اقتصادی پایدار باشد منجر به افزایش اشتغال و رونق تولید خواهد شد که این به نغع همه مردم است.

* دولت در سه سال گذشته تنها 750 هزار نفر شغل ایجاد کرده است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: جمعیت جویای کار کشور امروز از 37 درصد پیش از دولت تدبیر و امید به 5/40 درصد رسیده است و طی 3 سال تلاش دولت بطور میانگین سالی 750 هزار نفر شغل در کشور ایجاد شده که علی رغم حجم بالای اشتغال ایجاد شده با بالا رفتن جمعیت جویای کار کشور همچنان نرخ بیکاری در کشور بالاست و همه باید کمک کنیم تا دولت در رفع معضل بیکاری جامعه موفق باشد.

وی تاکید نمود: لازم است اتاق های اصناف استان با جدیت بیشتری پیگیر ساماندهی فاقدین پروانه کسب ومنقضی شده باشند وکلیه واحدهای صنفی نیز باید مجهز به صندوق مکانیزه فروش شوند.

"قوانلو" عنوان کرد: در حوزه مالیات باید بسمت عدالت محوری برویم و راهکار آن این است که تمام خرید و فروش ها بصورت شفاف و مشخص باشد و دولت از ابتدای سال 96 در دریافت مالیات جدیت بیشتری خواهد داشت.

* 70 درصد واحدهای صنفی در روستاها فاقد پروانه کسب هستند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان در پایان با اشاره به بی سرو سامانی واحدهای صنفی در سطح روستاهای استان گفت: مطابق بازرسی های صورت گرفته مشخص شده 70 درصد واحدهای صنفی در روستاها فاقد پروانه کسب هستند و با توجه به این که در روستاها بخش قابل توجهی از جمعیت استان را تشکیل می دهند و توجه به ساماندهی فاقدین پروانه کسب در روستاها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عناوین کلی اخبار

dgfgdfg